امـروز، سه شنبه, 14 آذر 1402

نحوه ارائه مقاله به صورت پوستر

  • پوستر(ها) ترجیـحاً به زبـان فـارسی و در ابعاد100 در 70 سانتیمتر وبه صورت عمودی آماده گردند.
  • یک راهنما به شکل فایل پاورپوینت برای استفاده شما عزیزان قرار داده شده است. این راهنما به اندازه استاندارد آماده شده است و آرم دانشگاه شیراز و نام همایش در آن قرار دارد. آرم دانشگاه یا موسسه فرد یا افراد ارائه دهنده نیز در سمت چپ پوستر باید قرار گیرد. استفاده از این قالب اختیاری است. تنها با تایپ متن مقاله در قسمت های مورد نظر، پوستر آماده خواهد شد.
  • ارائه دهنده پوستر در زمان اعلام شده از سوی همایش در محل نصب حضور یافته و پوستر خود را طبق شماره اعلام شده نصب کرده و در کنار پوستر خود مستقر شده و به سوالات بازدیدکنندگان جواب خواهد داد.

 

راهنمای طراحی پوستر

تهیه پوستر

پوستر باید دارای عنوان باشد که در بالای پوستر نوشته شده و اندازه خط (فونت) آن باید به اندازه ای باشد که از فاصله ­ی حداقل 3 تا 4  متری به راحتی قابل خواندن باشد. درزیر عنوان، نام نویسنده یا نویسندگان و در خط زیرین آن نام دانشگاه یا موسسه محل انجام تحقیق نوشته شود. در سایر قسمت های باقیمانده مقدمه، هدف، مواد و روش کار، نتایج، (شکل ها، نمودارها، جداول) ، بحث و نتیجه گیری بنا به سلیقه تهیه کننده قرار داده شود.

   در مورد مقالات مروری به جز مقدمه بقیه قسمت ها حذف شده و متن اصلی مقاله مروری با سرفصل های مناسب قرار داده شود).

 نکته مهم:

در تهیه پوستر از نوشتن مطالب زیاد خودداری شود و در عوض سعی گردد از طرح، تصویر اشکال و روش های ابداعی استفاده تا مطالب پر جاذبه و در مدت کوتاهی به خواننده منتقل گردد تا هدف از ارائه مقاله به صورت پوستر تأمین شود.