امـروز، یکشنبه, 13 آذر 1401
  • پوستــــر (ها) ترجیـحاً به زبـان فـارسی باشد (100 در 70 سانتیمتر عمودی).
  • یک راهنما به شکل فایل پاورپوینت برای استفاده شما عزیزان قرار داده شده است. این راهنما به اندازه استاندارد آماده شده است و آرم دانشگاه شیراز و نام همایش در آن قرار دارد. آرم دانشگاهِ / موسسه فرد یا افراد ارائه دهنده نیز در سمت چپ پوستر قرار گیرد. (استفاده از این قالب اختیاری است). تنها با تایپ متن مقاله در قسمتهای مورد نظر، پوستر آماده خواهد شد.
  • ارائه دهنده پوستر در زمان اعلام شده از سویِ همایش در محل نصب حضور یافته و پوستر خود را طبق شماره اعلام شده نصب کرده و در کنار پوستر خود مستقر شده و به سوالات بازدیدکنندگان جواب خواهد داد.

 

راهنمای طراحی پوستر

 تهیه پوستر

پوستر باید دارای عنوان بوده که در بالای پوستر نوشته شده و اندازه خط (فونت) آن باید به اندازه ای باشد که از فاصله ­ی حداقل 3 تا 4  متری به راحتی قابل خواندن باشد. درزیر عنوان، نام نویسنده یا نویسندگان و در خط زیرین آن نام دانشگاه یا موسسه محل انجام تحقیق نوشته شود. در سایر قسمت های باقیمانده مقدمه، هدف، مواد و روش کار، نتایج، (شکلها، نمودارها، جداول) ، بحث و نتیجه گیری بنا به سلیقه تهیه کننده قرار داده شود (در مورد مقالات مروری به جز مقدمه بقیه قسمت ها حذف شده و متن اصلی مقاله مروری با سرفصل های مناسب قرار داده شود).

نکته مهم در تهیه پوستر این است که از نوشتن مطالب زیاد خود داری شود و در عوض سعی گردد از طرح، تصویر اشکال و روشهای ابداعی استفاده تا مطالب پر جاذبه و در مدت کوتاهی به خواننده منتقل شده تا هدف از ارائه مقاله به صورت پوستر تامین گردد.